Home Архива догађаја 2012 Дечје одељење Библиотеке шабачке са представом „Палчица“ у Владимирцима
Дечје одељење Библиотеке шабачке са представом „Палчица“ у Владимирцима PDF Штампа Email

13.1.2012. године

Бајка у бајци

Ова представа дечјег одељења Библиотеке шабачке постала је већ чувена на овим просторима. Многи о њој знају више од нас. На другим местима, по локалним новинама и сајтовима општинских библиотека и вртића можете наћи више детаља о самој представи и стручније анализе њихове вештине и умећа.

Нама су они били драги гости. И не само због кодекса гостољубивости ми желимо да опишемо тренутак магије који се успоставио између извођача и публике.

Тај тренутак када су раширене дечје зенице успеле да обухвате сву магију тог чаробног сата који је потрајао секунду. Тај тренутак када се живот помеша са бајком а светлост блица одбије од дечјих секутића ухваћених у широком осмеху одобравања.

Нека ми нико после овога не каже да свет бајке не постоји. И сам запањен присуствовао сам тренутку када лутке оживљавају, сцена нестаје, и бајка улази у реални свет и топи га као пахуљу.

И није то била појединачна импресија најмаштовитије деце. Чаролија је обухватила и извођаче и комплетну публику. И можда то јесте била мало померена стварност тог тренутка или сата али је била стварност.

О томе сведочим својим присуством чаробном чину захвалан извођачима и публици што су ми у сећање урезали нешто вредно памћења.

Организатор и аутор представе Кристина Арсеновић, библиотекар

Уметници луткари са више улога Катарина Кекић, Верица Ђапановић и Маја Грбић, полазници луткарске радионице, ученици чланови Библиотеке шабачке.

maxmaxmaxmaxmaxmaxmaxmaxmaxmaxmaxmax