Home Архива догађаја 2011 Омаж Мики Антићу
Омаж Мики Антићу PDF Штампа Email

31.08.2011. године

Последњег овогодишњег августовског дана, радионица Јавно читање библиотеке "Диша Атић" Владимирци, организовала је програм под називом МИРОСЛАВ МИКА АНТИЋ - ПОРТРЕТ - ПОСЛЕДЊИ ВОЈВОДА ВОЈВОДИНЕ.

Јавно читање, настало је из немогућности сценског извођења позоришних представа, а затим се пренело на све уметности које за своје основно изражавање имају - реч и говор.

За овакав догађај потребне су две ствари: они који желе и воле да читају и они који желе и воле да слушају.

Достојно стваралачкој вредности Мике Антића, био је то омаж у знак сећања на 25 година од смрти бесмртног песника.

Четрнаест ученика радионице, у старосној доби од 7 до 77 година, наступом на отвореном простору малог парка и осмишљеном причом сатканом од Антићевих стихова, подарило је пријатно поетско - музичко вече својим бројним суграђанима.

Интернет информације "кажу" да је Мирослав Мика Антић лик са најјачим статусом на фејсбуку и ако нема свој профил. Зато има своје групе, странице, пријатеље и поштоваоце. Први пут, у свеукупном информисању о протеклом догађају, библиотека је користила фејсбук као друштвену мрежу и модерне комуникације.

Јер, како Антић то лепо рече: "Не све у своје време, већ све у твоје време."

maxmaxmaxmaxmaxmax

Последње ажурирано понедељак, 19 септембар 2011 21:00