Home Архива догађаја 2011 34. Сазив Јаловичке сликарске колоније
34. Сазив Јаловичке сликарске колоније

6. - 16.08.2011. године

Јаловичка ликовна колонија по 34. пут ове године сазива визуелне уметнике из целог света. Овогодишњи летњи сазив ове године траје од 6. до 16. августа и практично се завршава традиционалним отварањем радова насталих током трајања колоније 15. августа, претпоследњег дана боравка уметника у Јаловику. Ове године селектор Бранислав Николић је одабрао 9 уметника који ће тих 10 дана стварати у Јаловику. То су Карлос Кармонаменеида из Мексика, Вигдис Сирвсвен из Норвешке, Давор Дукић, Ненад Костић Кајла, Селман Тртовац, Радош Антонијевић, Ана Крстић, Ксенија Пантелић и Немања Јовичић, сви из Србије.

Дечију ликовну радионицу која ће трајати од 8. до 13. августа и ове године ће водити Дарија Гордић Милинковић и Ана Илић. Током трајања колоније библиотека "Диша Атић" из Владимираца, у чијем саставу ради колонија, организоваће и додатне програме уметнички компатибилне са визуелном и идејном суштином Колоније.

Последње ажурирано понедељак, 19 септембар 2011 12:24