Home Библиотека у медијима Новинска архива

Глас подриња, 10.1.2008., страна: 19

ИЗЛОЖБА

У читаоници Библиотеке отворена изложба сликара аматера из Јазовника

У петак, 21. децембра, у просторијама владимирачке Библиотеке отворена је изложба сликара аматера Живка  Миловановића-Златића из Јазовника.
Двадесетак слика рађених уљем на платну представљају пресек рада овог аутора који се сликарством бави од 1981. године. У преко двадесет и пет година бављења сликарством, Живко Златић је излагао у Београду, Загребу, Шапцу, Љигу, Владимирцима. Неколико пута је и награђиван а похвално се о његовом таленту изражавао и Никола Кусовац. Награде и изложбе међутим нису оно што представља суштину његовог бављења сликарством. По речима Живка Златића, сликара и пољопривредника чији је таленат снажнији од његовог дела, суштина овог посла је потрага за лепотом која мења и спасава тешким радом намучену тежачку душу.

Аутор: НН

Последње ажурирано четвртак, 28 јул 2011 21:08