Home Архива догађаја 2012 Радионица "Корице - излог књига"
Радионица "Корице - излог књига" PDF Штампа Email

мај 2012. године

Радионица за израду алата маште ради пуном паром. У другој половини маја Драгана Марковић-Јованић и Ђенадија Шујић са Саром Лекић, Теодором Торбицом, Јованом Спасојевић, Ђурђином Станојевић, Мином Пантелић, Тијаном Симеуновић, Анђелом Кузмановић и Драганом Гачић мешали су своју машту са маштом песника и романописаца.

Читали су једни другима, препричавали, оговарали (помало) "озбиљне и неозбиљне" уметнике и све то бележили темпером, акварелом, тушом и оловком, срцем и искреношћу. И све су то ставили на књиге. Постоји сад у Библиотеци један уман разговор између корица и садржаја књига који вреди ослушнути и погледати. А на ком другом месту него у Библиотеци. И још нешто. Ова искрена изложба у холу Библиотеке је најбољи увод за "одраслу и озбиљну" изложбу слика ликовних стваралаца Шапца постављену у читаоници. И "велика" и "мала" изложба имају велики значај за сва срца у којима уметност борави.

maxmaxmaxmaxmax